صفحه اصلی > اخبار دانشکده پرستاری 


  چاپ        ارسال به دوست

پیام تبریک رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به مناسبت روز پرستار

پیام تبریک رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به مناسبت روز پرستار

 

 

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در پیامی، میلاد حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار را به عموم مردم ایران و جامعه پرستاران به ویژه پرستاران شاغل در مراکز بهداشتی و درمانی استان تبریک گفت. 

متن پیام به شرح زیر است:

پرستار واژه ای است به گستره مهربانی، عطوفت و مظهر پایبندی به خصایص والای انسانی است که در شرایط سخت و طاقت فرسا با آرامشی وصف ناپذیر، روح امید و زندگی را به بیماران می بخشد.

برخورداری از چنین ویژگی خداپسندانه ای مصداق بارز فداکاری انسانهای مومن و انسان دوستی است که در مقام عمل عاشقانه نوع دوستی را معنا می کنند.

نامگذاری سالروز ولادت بانوی کربلا حضرت زینب کبری(س) به عنوان روز پرستار؛ نشانگر صبر و استقامت، پاکی، فداکاری و اخلاص سفیدجامگانی است که برای خدمت به بیماران از هیچ گونه تلاشی فروگذار نیستند.

پرستار مصداق بارز ایثار و از خودگذشتگی است که با تکیه بر خصلت های والای انسانی، نوع دوستی را معنا می بخشد؛ و پرستاری شغل و تخصص حرفه ای برای التیام زخم و حفظ جان و حیات بیمار است، که روح اميد و زندگي را به تن رنجور بيماران مي بخشد.

روز پرستار فرصت مناسبی برای تقدیر از پرستاران سفیدپوشی است که التیام بخش درد جسم و روح دردمندانی هستند که سلامت خود را در دستهای مهربان و نگاه آرام بخش پرستار جستجو می کنند.

اینجانب ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار، به همه پرستاران پرتلاش دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، سلامتی، بهروزی و توفیق روز افزون این عزیزان را از درگاه خداوند متعال مسالت دارم.

 

                                                                       دکتر حسین فرشیدی

                                                               رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان


١٥:٤٠ - 1398/10/10    /    شماره : ١٦٤٩٧    /    تعداد نمایش : ٣١خروج